OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Naše aktivity

 

Letné mesiace sa už tradične nesú v znamení oddychu pri vode, na kúpaliskách, či v horách. Aj my sme v mesiacoch júl a august uskutočnili dva rekondično-rehabilitačné pobyty i vďaka finančnej podpore Mestského zastupiteľstva v Leviciach. Jeden sa konal v Park hotel Hokovce a druhý v Avena RelaxHotel v Liptovskom Jáne. Rodiny s deťmi a mládežou so zdravotným postihnutím, v celkovom počte 62 osôb ,mali možnosť stráviť týždeň plný relaxu, ale aj veselých zážitkov. Vytvorili sa nové priateľstvá, spoznali sme nové zaujímavé miesta a dali priestor na zlepšenie zdravotného stavu našich členov. Aj touto cestou ďakujeme za finančnú dotáciu poslancom Mestského zastupiteľstva v Leviciach.
 
 
 
 
 
 
 

 

V letných mesiacoch mohli naši športovci cvičiť hipoterapiu a trénovať športové jazdenie na koni aj vďaka finančnej podpory Nitrianskeho samosprávneho kraja. Vyvrcholením sezóny boli Majstrovstvá Slovenska Špeciálnych olympiád Slovenska v jazdectve, ktoré sa konali 15. augusta 2020 v Santovke na Ranči G4. Pravidelné tréningy priniesli našim jazdcom výborné výsledky. Všetci si v celoslovenskej konkurencii vybojovali umiestnenia na prvých troch miestach. Opäť máme niekoľkonásobných Majstrov Slovenska. Všetkým srdečne gratulujeme.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Milí priatelia, leto sa skončilo a my sme počas neho za trošku sťažených podmienok predsa len zorganizovali zopár podujatí. Žiaľ, nedalo sa uskutočniť všetko, čo sme mali v pláne, ale napríklad Športový deň plný zábavy sa konal v Hokovciach vďaka finančnej podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja. Podujatia sa zúčastnilo 50 osôb, z toho 26 detí a mládeže so zdravotným postihnutím. Všetci strávili krásny deň plný súťaží, hier, bowlingu, plávania a slnenia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Dnes sa vracajú domov naši členovia - reprezentanti zo Švajčiarska. Prinášajú si okrem 1 tretieho, 1 štvrtého a 2 piatich miest aj veľa krásnych zážitkov, nových skúseností aj kamarátov. Filipovi a Mircovi srdečne gratulujeme a pripájeme gratuláciu aj ich trénerom manželom Graňovcom, ktori len vlani učili chlapcov behať na snežniciach a po roku udržali krok s najlepšími pretekármi Švajčiarska a ďalšími 5 krajinami. Vďaka patrí aj vedeniu Špeciálnych olympiad Slovenska, za to, že otvárajú bránu do sveta našim športovcom s intelektuálnym znevýhodnením.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ďaľší úspešný deň NAŠICH SPECIAL reprezentantov na Národných hrách vo Švajčiarsku. Snežnice: 100m Filip Mirec 5.miesto.
 

 

 

 

 

 

 

 Dňa 11. augusta 2018 sa na Ranči G4 v Santovke budú konať Majstrovstvá SR Špeciálnych olympiád v jazdectve. Vďaka Nadácii Dôvera sa týchto pretekov zúčastnia aj zdravotne postihnuté deti a mládež - členovia našej organizácie. Na preteky sa poctivo pripravujú a všetkým držíme palce. Víťazmi sú už teraz všetci - športujú, pracujú na sebe v rámci svojich možností. I keď s handicapom - nechcú zaostávať za zdravími. Podujatie je realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

 

 

Poučenie a odpočinok v ZOO Safari v Dvúr Králové

 

v dňoch 10. - 11.6.2017 sme sa zúčastnili veľmi pekného výletu do Prahy a Dvúr Králové. Vďaka dotácii Mestského zastupiteľstva v Leviciach si zdravotne postihnuté deti a mládež s rodičmi mohli v sobotu pozrieť v Prahe Staromestské námestie aj s Orlojom, Prašnú bránu a Karlov most i Václavské námestie. V nedeľu všetci strávili neopakovateľné zážitky v ZOO a Safari parku v Dvúr Králové. Aj touto cestou ďakujeme za finančnú dotáciu.

Plavecké preteky v Trenčíne a úspechy našich členov

Dňa 6. mája 2017 sa konali plavecké preteky Veľká cena primátora mesta Trenčín zdravotne znevýhodnenej mládeže 2017 a 2. Majstrovstvá Slovenska v plávaní mládeže s Downovým syndrómom v Trenčíne. Tieto preteky boli aj 1. kontrolnými pretekami plavcov zaradených v roku 2017 do útvarov talentovanej mládeže SPV! Účasť na pretekoch mali aj naši 3 členovia: Simonka Sádovská z Nových Zámkoch, Alex Hrušovský v Bešeňova a Miroslav Šidlo z Tlmáč. Boli nadočakávanie úspešný. Výsledky: Simonka v kategórii mladší dorast získala 2 strieborné a 1 bronzovú medailu, Alex v kategórii starší žiaci 4 zlaté medaily a Mirec v kategórii muži získal 2bronzové, 1 striebornú a 2 zlaté medaily (bol hodnotený aj v kategórii Downov syndróm). Všetkým srdečne gratulujeme!

  

heartheartheart

 

 

 

Vážení priatelia, milé deti a mládež!

 

Pred pár dňami sme privítali nový rok 2017 a touto cestou Vám v mene celej Rady základnej organizácie chcem zaželať, aby ste počas celého roku mali pevné zdravie, aby vás neopúšťalo šťastie, a aby sa pokoj a pohoda natrvalo usídlili vo vašich domácnostiach.

Na spestrenie Vášho života sme aj na tento rok naplánovali zopár zaujímavých podujatí a budeme radi, ak sa ich zúčastníte. Posielame Vám rámcový prehľad, ktorý má slúžiť na predbežné prihlásenie sa a zároveň aj ako pomôcka pre Vás, aby ste  si mohli už odteraz naplánovať napr. dovolenku, alebo včas vyčleniť peniaze na účastnícke príspevky.

januári – 20.1.2017 / piatok/ sa bude konať v Športovej hale v Leviciach so začiatkom od 14.00 h koncert Objatie tónov. Účinkovať bude napr. skupina Polemik, SĽUK, AL McKAYs EARTH WIND and FIRE EXPERIENCE z USA. Moderovať bude Peter Sklár. Svoj záujem nahláste na hore uvedené kontakty čo najskôr – najneskoršie do 13.1.2017.Vstup pre našich členov je voľný a stretneme sa pred športovou halou o 13.50 h.

Okrem koncertu Vás chceme pozvať na filmové predstavenie s názvom Lichožrúti, (LICHOŽRÚTI! Malé neviditeľné tvory, ktoré môžu za to, že nám ľuďom z každého páru ponožiek často zostáva len jedna. Ponožkami sa totiž živia! Hlavného hrdinu nášho príbehu, malého lichožrútaChichúnika, čakajú vo filme veľké dobrodružstvá.)

ktoré sa bude konať dňa 15.1.2017 v kine Junior v Leviciach o 15.00 h. Záujem prosím nahlásiť tiež do 13.1.2017. Vstupné: postihnuté deti a mládežníci – hradí organizácia, na každého 1 sprievodca platí 2,-- eur, ostatní 4,-- eur.

Február – 24.2.2017 sa bude konať Ples zdravotne postihnutých. Vstupenky  s predbežne cenou 15,-- eur sa začnú predávať od 1. 2.2017.

Marec –  Tublatanka Tour 33 rockov – koncert v športovej hale v Leviciach dňa 24.3.2017 so začiatkom o 19.00 h. Vstupné 16,00 eur, pre zdravotne postihnutých zľava (v štádiu rokovania). Prosíme Vás, aby ste svoj záujem nahlásili čím skôr, najlepšie do 20. januára, aby sme vedeli rezervovať počet lístkov.

Apríl – poveľkonočná diskotéka. Termín: 19.4.2017 od 14.30 h v jedálni SČK v Leviciach.

Máj –  27.5.2017 plánujeme zorganizovať v mestskom parku za Juniorom  oslavu MDD pre naše deti a mládež. Oslava sa bude konať v sobotu, a okrem veľa hudby a dobrej nálady by sme chceli venovať deťom zábavu na detských atrakciách (trampolína, nafukovací hrad), penovú šou, kúzelníka s balónmi, maľovanie na tvár a pod. Dospelých možno osloví aj prezentácia zdravotníckych pomôcok.

Jún -  10.-11.6.2017 (sobota-nedeľa) pripravujeme dvojdňový výlet do Prahy a Safari parku v Dvur Králové. V sobotu ráno vyrazíme z Levíc smerom do Prahy, tam sa ubytujeme v hoteli Slávia – budeme mať večeru a potom si spravíme prehliadku večernej Prahy. Ráno po raňajkách vyrazíme do Dvur Králové, kde si pozrieme ZOO a Safari park a popoludní vyrazíme na cestu domov. Príchod do Levíc bude v neskorých nočných hodinách.  Pravdepodobný účastnícky príspevok bude 60,-- eur/ osobu. Postihnuté deti a mládež budú platiť 40,00 eur. V cene je zahrnuté: doprava, ubytovanie na 1 noc + večera a raňajky, vstupné do ZOO. Platbu si môžete rozdeliť do niekoľkých splátok. Nahlasujte sa čím skôr, pretože pôjdeme len 1 autobusom. Deti do 15 rokov potrebujú mať cestovný pas.

Júl – v dňoch 2.7. – 8.7.2017  pripravujeme týždenný rekondično-integračný pobyt v Park hotel Hokovce. Účastnícky príspevok pre postihnuté deti a mládež bude 130,-- eur a pre dospelých 170,-- eur. V cene je 6x nocľah, 6x plná penzia, 10 procedúr, voľný vstup do bazéna vonku aj vnútri. Okrem toho budete mať možnosť zúčastniť sa fakultatívneho výletu do Budapešti – do Tropicária, tanečných večierkov, posedenia pri heligónke v pivnici Kaštieľa a pod. Svoj záujem prosím nahláste čím skôr. Úhradu účastníckeho príspevku si môžete rozdeliť do niekoľkých splátok podľa dohody.

August – vzhľadom za vlaňajší veľký záujem o výlet na Pieniny sme sa rozhodli zopakovať ho, s tým, že pobyt v chate Pieniny predĺžime na 2 noci, takže výlet bude trojdňový. Bude sa konať v dňoch 15.-17.8.2017 a samozrejme pripravujeme aj bohatý program. Nebude chýbať splav po Dunajci, nenáročné turistické túry, výlet do Poľska a zastávka na Štrbskom Plese.

Účastnícke príspevky budú: 80,--eur za osobu, postihnuté deti a mládež 60,-- eur. V cene je doprava, ubytovanie na 2 noci, 2x večera,2x raňajky. Aj tu si môžete svoju platbu uhradiť v niekoľkých splátkach.

September – v niektorú sobotu( podľa počasia )sa stretneme na Ranči G4 v Santovke kde sa deti a mládež budú môcť povoziť na koníkoch, oboznámiť sa s hipoterapiou, zahrať sa v rôznych súťažiach a zároveň si deti aj dospelí môžu pochutnať na guláši.

Október- už tradičná Tekvicová párty v jedálni ČK v Leviciach – presný termín dáme včas vedieť.

November –filmové predstavenie podľa ponuky levického kina Junior

December – tradičné mikulášske stretnutie

 

Milí priatelia, toto sú plánované podujatia na rok 2017. Na každé podujatie, okrem týchto januárových, Vám pošleme ešte raz pozvánku. Pevne verím, že sme Vás programom oslovili a ešte raz Vás prosím, aby ste sa prihlasovali čím skôr, nenechávali si to na poslednú chvíľu.

 

smileysmileysmiley

 

 Správa o činnosti organizácie za obdobie

                    rokov 2012 -2016

  (predložená na výročnej členskej schôdzi v marci 2016)

V roku 2012 bola zvolená Rada ZO, ktorá pripravovala po dobu 4 rokov podujatia pre postihnuté deti, mládež, ale aj rodičov zdravotne postihnutých detí. Nebudeme uvádzať všetky, mnohé sa každoročne opakujú, ako napr. Benefičný koncert Objatie tónov - týmto podujatím každoročne štartujeme podujatia:

Ples zdravotne postihnutých, filmové predstavenia, Mikulášske stretnutia,Benefičný koncert OC SZTP Levice.

Okrem týchto podujatí sme v rokoch 2012-2014 počas jarných prázdnin pripravovali Detský karneval, v r. 2015 to bola Diskotéka spojená s vypúšťaním Lampiónov šťastia, v tomto roku Prázdninová diskotéka.

MDD sme oslavovali výletmi do ZOO v Zlíne, Budapešti, Bojniciach a Bratislave. 

Už pravidelne sa zúčastńujeme podujatia s názvom Hontianske inšpirácie. Je to medzinárodné sympózium maliarov a sochárov, ktoré každoročne vrcholí výstavou výtvarných a sochárskych diel a vernisážou a účastníkmi sú aj naši členovia: A. Kissová a súrodenci Popovci. V roku 2012 a 2015 sme sa podieľali na výstave SZTP "Svet ako ho vidíme my", v roku 2013 na zorganizovaní výstavy OC SZTP Vianočný Betlehem a v roku 2015 výstavy Vstúpte do sveta bábik. 

Pravidelne počas letných mesiacov organizujeme jednodňové výlety na termálne kúpaliská: v r. 2012 sme boli v Kremnici, 2013 a 2014 v Poľnom Kesove, v r. 2015 v Nových Zámkoch.

Súčasťou rehabilitačných a ozdravných pobytov bol v r. 2012 pobyt pri mori v Grécku, v r. 2013 rehabilitačný pobyt v Hokovciach a Deň plný zábavy v Prahe, v r. 2014 pobyt pri mori v Taliansku a v roku 2015 rehabilitačný pobyt v Hokovciach a 5 dňový poznávací pobyt v Paríži.

O regeneráciu zdravotného stavu našich členov sa snažíme aj čiastočným prispievaním na individuálne rehabilitačné cvičenia - napr. na hipoterapiu a parawesternové jazdenie. Jeden z našich členov -Graňo Filip sa v roku 2015 stal  víťazom na Špeciálnej olympiáde v Los Angeles v parawesternovom jazdení a v jeho šľapajach pokračuje stále viac detí s telesným postihnutím aj z našej organizácie. Cvičia hipoterapiu, trénujú westernové jazdenie a chodia na slovenské súťaže, odkiaľ si tiež prinášajú ocenenia.

Okrem filmových predstavení sme boli aj na divadelných predstaveniach: v roku 2014 na rozprávkovej komédii Z rozprávky do rozprávky alebo Prasiatko s.r.o. - to bolo v apríli a v máji sme boli v DAB v Nitre na divadle Mátohy.

Veľmi zaujímavým podujatím boli v roku 2012 rýchlostné preteky áut, prevane vytuningovaných s názvom Race&Tuning Day na letisku v Tekovskom Hrádku. V roku 2013 sme boli na exkurzii v AE Mochovce, v roku 2014 sme zorganizovali v spolupráci so SČK v Leviciach Kurz prvej pomoci pre rodičov postihnutých detí. Vlani sme ponúkli aj návštevu Arboreta v Tesárskych Mlyňanoch a návštevu Soľnej jaskyne v Starom Tekove. V oktobri 2015 sme prvý krát zorganizovali Tekvicovú párty spojenú s vyrezávaním a zdobením tekvíc. Na pozvanie o.z. Svet mobility sme sa zúčastnili veľmi pekného podujatia v Kováčovej v LD Marína, kde sme mohli vidieť prezentáciu zdravotných pomôcok a deti sa mohli zabaviť v tvorivých dielňach. 

Nesmieme zabudnúť ešte na jedno podujatie. V lete 2015 sme boli spoluorganizátormi celoslovenského stretnutia telesne postihnutých, ktoré pozostávalo zo športových hier, prezentácie zdravotných pomôcok, odborného semináru, fakultatívnych podujatí - ako napr. prehliadka Levického múzea, synagógy a mesta Levice. Kultúrnymi sprievodnými podujatiami bolo divadelné predstavenie s názvom Šťastný lós a druhý večer tanečná zábava spojená so slávnostným odovzdávaním zväzových vyznamenaní.

Všetky tieto podujatia by sme nemohli zorganizovať bez finančnej podpory Mestského zastupiteľstva v Leviciach, Nitrianskeho samosprávneho kraja, Nadácie VUB , Slovenských elektrární a ich Energie pre krajinu a v neposlednom rade všetkým prispievateľom 2 % z daní - právnickým aj fyzickým osobám.

Rok 2016 sme už tradične začali koncertom Objatie tónov za účasti slávnej hudobnej skupiny Boney M, v reštaurácii Perec sa konal Ples zdravotne postihnutých a 24. februára bola Prázdninová diskotéka za spoluúčasti o.z. Ostrov a o.z. Prameň nádeje.

To je celý prierez podujatí,  ktoré sa uskutočnili v minulom volebnom období.

 

 

                                                     smileysmileysmiley

 

 

Plán podujatí na rok 2015: 

1/  január – Ples zdravotne postihnutých – 30.1.2015

2/ február – filmové predstavenie

3/ marec –  Prázdninová diskotéka spojená s vypúšťaním Lampiónov šťastia

4/ apríl – divadelné predstavenie

5/ máj – Arborétum Tesárske Mlyňany

6/ jún – MDD – zájazd do Bratislavy: návšteva Dopravného múzea a ZOO

7/ júl – celodenný zájazd na termálne kúpalisko v Nových Zámkoch

8/ august – päťdňový poznávací  zájazd do Paríža 

9/ september – vernisáž v Hokovciach,  Soľná jaskyňa v Starom  Tekove

10/ október – Tekvicová párty

11/ november – filmové  predstavenie

12/ december – Mikulášske stretnutie, Benefičný koncert

                                                 

                                                                 smiley

Mikulášske stretnutie

Opäť, tak ako v minulých rokoch, sme sa 6. decembra 2014 spoločne stretli v Leviciach v MsKS v  Juniore a privítali sme vzácneho hosť - Mikuláša. Keďže všetky naše deti - veľké i malé boli celý rok dobré, prišiel s bohatými darčekmi. Na úvod nám predstavil ako prvý darček Ochotnícky divadelný súbor z Domadíc, ktorý nám zahral predstavenie s názvom Od Silvestra do Troch kráľov. Divadielko sa nám páčilo a aj touto cestou ďakujeme ochotníkom z Domadíc.

Po predstavení sa už deti nevedeli dočkať mikulášskych balíčkov. Zasypali Mikuláša peknými básničkami, riekankami, pesničkami alebo len pekným úsmevom a tak sa poďakovali za darčeky.

Kurz prvej pomoci

Ako poskytnúť prvú pomoc? Priznajme si, že mnohí, najmä tí skoršie narodení, sme už pozabudli na základné vedomosti potrebné pri poskytnutí pomoci. Sme rodičia s postihnutými deťmi, často sme v kontakte s lekármi a zdravotnými sestrami, no veľmi ľahko sa môžme dostať do situácie, kde  práve naše deti alebo iní blízky budú v ohrození života,lekár nebude nablízku a my sa budeme len bezmocne prizerať  a nebudeme  vedieť pomôcť. Práve z tohto dôvodu sme sa obrátili na Územný spolok Slovenského červeného kríža v Leviciach s prosbou o kurz prvej pomoci. Vypočuli a aj prakticky sme si vyskúšali umelé dýchanie a masáž srdca.

    

                                         

Hontianske inšpirácie

Každoročne sa v Park hoteli v Hokovciach pri Dudinciach koná Medzinárodné maliarske a sochárske sympózium s názvom Hontianske inšpirácie. Už po druhý krát sa  sympózia mali možnosť zúčastniť aj mladí umelci s telesným postihnutím z našej organizácie. Počas celého týždňa pracovali po boku slovenských a zahraničných maliarov a sochárov, a na záver sympózia vystavovali svoje práce spoločne s prácami týchto už uznávaných umelcov. Účasť na sympóziu im prinieslo nové skúsenosti, dostali kopu dobrých rád a usmernení a zlepšili svoju zručnosť pod vedením skúsených maliarov. Na druhej strane, aj pre ostatných účastníkov sympózia bola účasť mladých umelcov s telesným postihnutím obohatením a inšpiráciou pre ich ďalšiu tvorivú prácu.

 

                                                                  yes

Ozdravný pobyt pri mori 

Silvi Marine - to je mestečko v Taliansku, ktoré sa stalo v termíne od 30.8. do 9.9.2014 miestom pobytu účastníkov ozdravného pobytu pri mori. Bezbariérové ubytovanie v apartmánovom hoteli Elena, srdečnosť a ústretovosť personálu, blízkosť pláží a mora - to boli hodnotenia všetkých po návrate domov. Len škoda, že nám pár dní pršalo, ale ani to nám  nepokazilo náladu, využili sme ich na filmotéku, spoločenské hry a hlavne fakultatívne výlety do okolia.

Domov sa nám samozrejme veľmi nechcelo, ale ako sa hovorí " v najlepšom treba prestať", vrátili sme sa všetci v poriadku, odpočinutí,  s plným kufrom krásnych zážitkov.

Výlet do Poľného Kesova

Hurá je tu leto a všetci sa tešíme na dni plné slnka, vody a zábavy!

Hneď na začiatku školských prázdnin sme zorganizovali výlet na termálne kúpalisko v Poľnom Kesove. I keď dni pred výletom boli upršané, v tento deň - 3.júla sa slniečko nad nami veselo usmievalo. Kúpalisko bolo síce mierne rozkopané - buduje sa nový bazén, nám tovšak na nálade neubralo. Práve naopak. Pekné počasie a teplá voda v bazénoch je  zárukou vydareného výletu.

Štart do prázdninového leta sa vydaril.

 

Medzinárodný deň detí

Tento deň sme oslávili spoločným zájazdom do Bojníc. Toto mesto je veľmi vďačným objektom zájazdov, pretože poskytuje možnosť návštevy v ZOO, návštevu hradu, vystúpenie Sokoliarov i Jaskyňu praveku. Aj my sme túto možnosť využili. Tí, ktorí navštívili 1.júna zoologickú záhradu, mali možnosť putovať Brumíkovou cestou a plniť rôzne úlohy a hry. Veselou i poznávacou formou mohli deti i mládež vidieť množstvo zvierat a zároveň po splnení úloh a získaní všetkých pečiatok si mohli vybrať pekné darčeky. O tom, že si každý našiel po čom túžil svedčili unavené ale šťastné tváre našich detí pred odchodom domov. Za bezproblémovú prepravu a šťastný odvoz na výlet i z neho ďakujeme firme Píri trans a za finančnú dotáciu na toto pekné podujatie ďakujeme Mestskému úradu Levice.

 

                                                                                  yes

               

Mátohy

tak sa volalo divadelné predstavenie, ktorého sa 50 zdravotne postihnutých detí a mládeže so sprievodcami zúčastnilo 2.mája 2014 v Divadle A. Bagara v Nitre. Predstavenie na motív slovenskej ľudovej rozprávky bolo veselé, zabavilo nielen deti ale i dospelých. Príjemné slnečné počasie, pekná Nitra  s výhliadkovým vláčikom i chutná zmrzlina boli zárukou vydareného výletu.

Detský karneval

25. februára 2014 sa jedáleň Územného spolku Slovenského Červeného kríža  v Leviciach rozozvučala veselou vravou, hudbou a hlavne ožila krásnymi tváričkami  detí a mládeže odetými v zaujímavých a nápaditých karnevalových kostýmoch. Hudba, tanec  i malé darčeky vytvorili veselú atmosféru, ktorá trvala počas celého podujatia. Ďakujeme touto cestou vedeniu i personálu SČK v Leviciach za poskytnutie  a výzdobu priestorov i za chutné občerstvenie.  

 

 

Ples zdravotne postihnutých                           

Sviatok Sv.Valentína oslávili zdravotne postihnutí levického okresu už 21.ročníkom Plesu zdravotne postihnutých. Tak ako po iné roky - nálada bola výborná, hudba hrala veselo do tanca i do spevu, nechýbala bohatá tombola.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

                                                                           

 

 

 

 

 

 

Objatie tónov

19. januára 2014 sa Športová hala v Leviciach rozozvučala Benefičnými koncertnými vystúpeniami  R.Mullera, M.Haricha, J. Kirchner, ale i vystúpeniami folklórnych súborov Hron a Radostník. Pri tomto veľkolepom podujatí nemohli chýbať ani naši členovia. heart

            

     

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             yes

Plán podujatí  na rok 2014

 1/ benefičný koncert v športovej hale pod názvom Objatie tónov – január

2/ Ples zdravotne postihnutých, ich rodinných príslušníkov a priateľov – 14.2.

3/ Detský karneval – jarné prázdniny- koniec februára

4/ filmové predstavenie – marec

5/ divadelné predstavenie Mátohy – DAB v Nitre – apríl

6/ oslava MDD – zájazd do Bojníc /ZOO, kúpalisko, zámok,sokoliari/ - 31.5.

7/ zájazd na termálne kúpalisko podľa  výberu členov : Poľný Kesov alebo Nové Zámky – 3.7.

8/ ozdravný pobyt pri mori v Taliansku – 29.8. – 10.9.

9/ Hontianske inšpirácie – vernisáž v Hokovciach – september

10/ kurz prvej pomoci – 2 termíny v októbri – v priestoroch kancelárie v Juniore

11/ filmové predstavenie  - november

12/ stretnutie s Mikulášom – december

13/ Benefičný koncert OC SZTP Levice - december

Počas školského roku bude pracovať Krúžok šikovných rúk.

                                                                                  yes

Nový blok - dvojklikom tu, zahájite úpravu bloku...